Aké triky použiť, aby bola veľká obývačka útulná?

25 mája, 2015 Praktické pomôcky , Zaujímavosti 2385 Views
Aké triky použiť, aby bola veľká obývačka útulná?

Zariadiť veľkú a malú obývačku je veľmi veľký rozdiel. Vybrať nábytok tak, aby malá obývačka nevyzerala prepchaná a veľká zase prázdno, je náročné. Pri malej obývačke je dôležité, aby ste jej priestor príliš nepreplnili, pretože by ju to opticky ešte zmenšilo. Náročnejšie je ale zariadiť veľkú obývačku, pretože máte oveľa viac možností, ako využiť priestor a zároveň musí pôsobiť útulne a nie príliš chaoticky.

Vytvorte zóny

Dôležité je, aby ste vytvorili viacero zón, rozdelili obývačku na viacero odlišných území. Hlavnou zónou by mala byť konverzačná – dominantný gauč, doplnený obývacou stenou, televízorom, pohovkou, taburetkou, stolíkom. Táto zóna by mala byť pulzujúcou tepnou obývačky – rozhovory, rodinné stretnutia, pozeranie telky. Ďalšími zónami môžu byť jedálenská zóna, pracovná zóna, zóna na čítanie či druhá ale menšia konverzačná zóna.

Ako oddeliť zóny?

Zóny nemusíte od seba oddeliť iba viditeľnou hranicou, môžete ich oddeliť aj voľným priestorom. Keď sa ale rozhodnete pre viditeľné oddelenie, skvele vám poslúžia vysoké stojanové lampy, knižnica, kvetináče so zeleňou či usporiadanie kobercov. Je však dôležité, aby hranice boli jasne viditeľné, v opačnom prípade by sa všetko mohlo zliať do jedného veľkého chaosu, ktorý by vyzeral škaredo.

Vyberte si správne doplnky

Čo si myslíte, ako by ste mali vyberať dekoračné doplnky? Je lepšie mať viac menších kúskov alebo menej väčších? Druhá možnosť je správna, viac menších kúskov bude vo veľkej obývačke vyzerať lepšie. Menšie dekorácie by pôsobili stratene, a čím viac by ste ich tam mali, tým by izba vyzerala preplnenejšie a chaoticky. Toto platí aj o obrazoch, je lepšie mať menej veľkých kúskov. Ale keď máte menšie obrazy roztrúsené po stenách, ktoré máte veľmi radi, združte ich na jednu kopu, nech pôsobia ako jeden veľký celok. V jednote je sila!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles