Masívny nábytok z borovice a buka je proste nadčasový!

30 júla, 2021 Zaujímavosti 987 Views
Masívny nábytok z borovice a buka je proste nadčasový!

Drevo v interiéri? Tradícia. Materiál je obľúbený už niekoľko dekád a zdá sa, že stále bude. Potvrdzujú to aj interiéroví dizajnéri, teda odborníci, ktorí sa stále neboja používať tento prírodný prvok, ktorý dokonale prehreje akýkoľvek priestor. Masívny nábytok sa hodí do moderných i klasických domovov a všade vykúzli nezameniteľnú atmosféru. Skúsite to s ním?

Prečo masív?

Prírodné drevo poteší svojím jedinečným charakterom. Má príjemnú štruktúru i vôňu. Masívny nábytok prináša tieto a ešte ďalšie výhody. Nábytok z masívneho dreva je neskutočne pevný, kvalitný a samozrejme odolný. Vyznačuje sa tiež dobrou životnosťou, čoho si v dnešnej dobe cenia nejedna domácnosť. Masívne drevo je často tak zachovalé, že je možné nábytok dediť po predchádzajúcej generácii.

Za zmienku však okrem výhod stojí aj jeho vzhľad a ekologická obnoviteľnosť. S návratom k prírode mnoho z nás myslí zodpovedne aj na životné prostredie – a práve drevo je obnoviteľným materiálom, čo môže byť jedným z dôvodov, prečo siahneme práve po poctivom drevenom vybavenia nášho domova.

Výber dreva na nábytok z masívu

Nie je drevo ako drevo. Ak plánujete kúpu masívneho nábytku, je potrebné vybrať konkrétny typ materiálu. Základnými možnosťami je mäkké a tvrdé drevo. Rozdiel je predovšetkým v investícii a kvalite. Cena za mäkké drevo je nižšia, rovnako tak znížená je však jeho odolnosť. Ak to rodinný rozpočet dovolí, odporúčame kvalitné tvrdé drevo (napr. buk), ktoré vám poslúžia po celé roky.

A medzi akými drevami najčastejšie vyberáme? Z mäkkého dreva náš trh ponúka borovicový nábytok. Svetlý povrch je príjemný na pohľad a ponúka pestrú škálu morenia a náteru. Je cenovo dostupný a poteší svojím vzhľadom. Odoláva vlhkosti a jej farba časom nevybledne. Čo sa týka tvrdého dreva, potom môžete vyberať napríklad medzi dubom a bukom. Oba stromy poskytujú dobré drevo, ktoré odoláva mechanickému poškodeniu. Vyberať možno aj z exotických drevín, avšak tu investície do nábytku stúpa.

TIP: Zistite viac zaujímavostí o dreve na magazíne drevko.

Starostlivosť o drevo

Aby bol drevený nábytok v dobrom stave po celé roky, vyžaduje starostlivosť. Pozor treba dať na prílišnú vlhkosť, blízkosť kúrenie aj slnečné lúče. Pravidelné utieranie prachu je úplným základom. Pokiaľ chcete nábytok raz za čas obnoviť, môžete raz za pár rokov nábytok prebrúsiť a znovu natrieť alebo nalakovať. Práve drevo je totiž obľúbené pre jeho estetickú obnoviteľnosť.

Nech už sa vám páči tradičný sedliacky štýl, zrubový nábytok alebo moderné masívne modulárne sety, máte z čoho vyberať. Drevo je príjemné a nadčasové v každej svojej podobe, nemožno s ním urobiť chybu. Kombinujte jeden štýl, aby ste svoj domov neprešvihli niekoľkými rôznymi konceptmi. S čím drevo kombinovať? Kovové prvky, betón, sklo i kameň – to všetko drevu pristane. A drevo pristane vášmu interiéru.

About author

Related articles