Vymeňte svoj starý elektromotor za nový, efektívnejší!

24 apríla, 2020 Zaujímavosti 1482 Views
Vymeňte svoj starý elektromotor za nový, efektívnejší!

Elektromotory nachádzajú uplatnenie takmer v každej sfére života. Starý elektromotor však nedokáže plniť svoju úlohu dostatočne dobre, nehovoriac o horšej efektivite prevádzky. Ako vybrať nový elektromotor, ktorý bude vo všetkých smeroch výhodnejší?

Klasické trojfázové elektromotory nachádzajú uplatnenie v rozličných zariadeniach, či už vo firmách, ale aj v domácnostiach. Sú nimi poháňané dopravníky, ventilátory, zdvíhacie zariadenia, brány, kompresory, či mnohé iné zariadenia. O elektromotoroch sa hovorí, že majú prakticky neobmedzenú životnosť. To je síce pravda, no na druhej strane treba povedať, že staršie elektromotory nedokážu fungovať tak efektívne ako moderné. Vývoj v oblasti elektromotorov ide rýchlo dopredu a dnešné elektromotory dosahujú niekoľkonásobne lepšiu efektivitu a výkony, ako staré elektromotory spred niekoľkých desiatok rokov.

Ak sa rozhodujete pre kúpu nového elektromotora, odporúčame práve asynchrónne trojfázové elektromotory. Trojfázový motor je spoľahlivým riešením, ktoré je vhodné pre rozličné aplikácie. Široké výkonové spektrum trojfázových elektromotorov ich predurčuje k použitiu v jednoduchších, ale aj komplikovanejších zariadeniach.

Asynchrónny nerovná sa veľký a ťažký

Kým v minulosti platilo, že asynchrónne motory sú veľké a ťažké, moderné riešenia tento ich neduh spoľahlivo odstraňujú. Moderný asynchrónny motor má skladné rozmery a pomerne nízku hmotnosť, uplatnenie tak nájde aj v projektoch s menšími priestorovými možnosťami. Výhodou asynchrónnych motorov voči synchrónnym je najmä vyššia spoľahlivosť, keďže asynchrónne motory majú jednoduchší princíp fungovania a menej pohyblivých súčastí, ktoré by sa mohli vekom poškodiť.

Ak kupujete trojfázový motor, odporúčame vyhnúť sa čínskym predajcom, ktorých motory sú síce na prvý pohľad lacné a výhodné, avšak ich spoľahlivosť nie je práve najlepšia. Ak hľadáte kvalitné elektromotory od overeného výrobcu, odporúčame elektromotory a príslušenstvo od OSA Žilina. Kvalitný elektromotor zoženiete za dostupnú cenu a slúžiť vám vydrží naveky!

About author

Related articles