Ako zvýšiť aerodynamiku auta s otvorenými oknami?

25 mája, 2015 Praktické pomôcky 1671 Views
Ako zvýšiť aerodynamiku auta s otvorenými oknami?

Poznáte to, nekonečné diaľnice, hodiny za volantom, stuhnuté telo, unavené oči, stovky kilometrov za sebou. Takto vyzerá váš bežný pracovný deň. Prečo si cestu autom aspoň trochu nespríjemniť? Keď pracujete v kancelárii najdôležitejšie je, aby ste mali pohodlnú stoličku. Preto, keď veľa šoférujete je dôležité, aby ste sa vo svojom aute cítili pohodlne.

Neviete, čo s rukou?

Jedna ruka na volante, ale čo s druhou rukou? Na diaľnici preradíte raz za 20 minút a držať ju na radiacej páke je zbytočné. Mať ruku na lakťovej opierke je oveľa príjemnejšie, pohodlnejšie a hlavne ju máte v prirodzenej polohe a nehrozí vám, že si budete namáhať rameno, alebo že vám stuhne celá pravá ruka. Keď máte opierku na ruku polohovateľnú, je to pre vás hotová výhra, lebo si ju môžete prispôsobiť podľa svojej výšky.

Pozor na prievan v uchu

V lete je v aute na nevydržanie, nedajbože máte ešte sedačky v čiernej koži. Vtedy sa to bez klimatizácie alebo otvoreného okna nedá ani vydržať. Keď patríte medzi tých vodičov, ktorí nemajú klimatizáciu alebo vám klíma robí zle a bolí vás z nej hlava, musíte si otvoriť okno. Ale to hrozne hučí, vzduch vám fúka do ucha a je to nepríjemné hlavne vtedy, keď idete rýchlo. Použite deflektory a hluk s prefukújucim vzduchom vás už nebudú otravovať.

Čo sú deflektory?

Deflektory sú kryty na vrchný rám dverí auta vyrobené z plexiskla. Montujú sa tak, aby prekryli vrchnú časť okna, sú oblé, a preto, keď otvoríte okno, zabránia hučaniu a prievanu vo vašom aute. Vďaka ním je vaše auto viac aerodynamické vtedy, keď sa chladíte otvoreným oknom. Okrem toho, že sa nemusíte báť, že dostanete prievan do ucha, sú tu aj finančné dôvody, prečo si kúpiť deflektory. Aké to sú? Keďže zvýšia aerodynamiku auta s otvorenými oknami, znížia spotrebu paliva, ktorá je pri zvýšenom odpore vzduchu značná. Pomôžte deflektormi svojmu zdraviu aj peňaženke.

 Photo by tiverylucky / freedigitalphotos.net


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles