Ako zariadiť detskú izbu?

25 mája, 2015 Zaujímavosti 1809 Views
Ako zariadiť detskú izbu?

Ako zariadiť detskú izbu tak, aby sa v nej vaša ratolesť cítila príjemne a izba bola zároveň zariadená prakticky a funkčne? Nie je to žiadna raketová veda, stačí sa držať pár základných rád a svoj a hlavne detský vysnívaný cieľ dosiahnete ľavou zadnou. Najzákladnejším pravidlom je, aby ste izbu urobili praktickou a nie iba vizuálne príťažlivou. Nestačí vybrať iba pekné farby a všetko je super. Áno, musia byť aj pekné farby, ale načo sú pekné farby dobré, keď nábytok nie je funkčný a praktický?

Zóny, usporiadanie a osvetlenie

Dôležité je, uvedomiť si jednu vec a to, že detská izba nie je iba na hranie. Preto je dobré rozdeliť ju na dve zóny – prvá, v ktorej sa dieťa bude hrať a  spať a druhá, v ktorej si bude robiť domáce úlohy, čítať si a učiť sa. Dôležité je, aby bola izba a obzvlášť pracovná zóna dobre osvetlená. Veľké okná presvetlia miestnosť cez deň, ale čo večer? Večer nestačí jedna veľká lampa, rozmiestnite po izbe strategicky viac lampičiek.

Farby, nábytok a rozmery

Farebnosť je pri detskej izbe dôležitá. Keď je už dieťa dosť veľké, poraďte sa s ním, aké farby chce mať vo svojej izbe. Je to predsa vaša ratolesť, kto bude v tejto izbe tráviť najviac času. Samozrejme, vy dohliadnite na to, aby tie farby dávali zmysel. Žiadna čierna ani tmavohnedá. Nábytok do detskej izby vyberajte tiež spoločne, poznáte deti, keď sa im niečo nepáči, hodia do kúta a ignorujú to. S nábytkom to nemôžu urobiť, ale je lepšie, keď sa vo svojej izbe cítia príjemne.

Dôležité je vybrať nábytok tak, aby sa dieťaťu páčil a bol praktický. Čo sa týka rozmerov, ideálne je, keď dieťa dočiahne na všetky poličky či skrinky samo a nemusí si na to z pivnice nosiť rebrík. Najväčší dôraz dajte na tie časti nábytku, ktoré dieťa bude využívať najviac – posteľ, stolička a pracovný stôl. Nájsť nábytok vhodný pre vaše dieťa nebude v dnešnej dobe, keď sa kladie dôraz na ergonomické zariadenia, žiadny problém.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles