Nebaví vás vaša práca? Podajte výpoveď!

27 septembra, 2018 Zaujímavosti 1454 Views
Nebaví vás vaša práca? Podajte výpoveď!

Zotrvávať v práci, ktorá vás nebaví, je jedna z najhorších vecí, ktoré môžete v živote spraviť. Poradíme vám, ako podať výpoveď a napísať žiadosť o prijatie do zamestnania, ktorá splní svoj účel!

Zamestnania sú veci, bez ktorých by sme sa v živote nezaobišli. Takáto je pravda, váš postoj k zamestnaniu by však nemal byť ako k veci, ktorú musíte vykonávať, aby ste mali peniaze. Ideálne je svoje zamestnanie vnímať ako hobby, ako niečo, čo vás napĺňa a robí šťastným. Život je totiž veľmi krátky nato, aby sme ho trávili v zamestnaní, ktoré nemáme radi a neužívame si ho. Problém majú často práve mladí ľudia, ktorí ešte s pracovným trhom nemajú veľké skúsenosti. Keď ako mladý človek získate svoje zamestnanie, budete to vnímať ako veľké šťastie, že máte nejaké zamestnanie a peniaze. Veľa mladých ľudí tak v takomto zamestnaní zostáva, aj keď ich možno úplne nebaví, lebo sa boja, že ak by dali výpoveď, tak lepšie zamestnanie by už nenašli a zostali by nezamestnaní. Nerobte takúto chybu a nebojte sa posunúť svoju kariéru na nový level. Ako však podať výpoveď a napísať žiadosť o prijatie do zamestnania?

Vzory, ktoré pomôžu

V prvom rade musíte podať výpoveď. To, akým spôsobom budete výpoveď podávať, závisí od vášho typu pracovného pomeru a vzťahu so zamestnávateľom. Ideálnym spôsobom je skončenie pracovného pomeru dohodou, kedy sa so zamestnávateľom jednoducho dohodnete na vašom odchode a spíšete zmluvu s termínom vášho odchodu. Bežná výpoveď je o niečo náročnejšia, keďže po nej vám plynie dvojmesačná výpovedná lehota. A čo žiadosť o prijatie do zamestnania? Exituje veľmi veľa tipov, ktoré pri písaní dokonalej žiadosti môžete využiť. Rozoberať ich by bolo náročné, odporúčame tak pozrieť si vzor, ako má perfektná žiadosť o prijatie do zamestnania vyzerať, rovnako ako aj vzor výpovede. Vzory a veľa ďalších cenných rád ohľadom pracovného trhu nájdete v magazíne na webe eKariera.sk. Tak načo ešte čakáte? Už ďalej nestrácajte čas vo svojej starej práci a získajte svoju prácu snov!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles