Ako na zdravotne prospešnú prípravu do školy?

25 septembra, 2022 Zaujímavosti 997 Views
Ako na zdravotne prospešnú prípravu do školy?

Škola je základ života, ale hneď sa o tom dá polemizovať. V prípade, že zdravie neslúži tak, ako má, dieťa sa na výučbu nesústredí a v celkovom procese zaostáva. Zdravie je teda na vrchole všetkých záujmov a ovplyvňuje ich priebeh. Dnes sme sa rozhodli spojiť zdravotne prospešné s moderným a v príjemných žiackych farbách, aby bola škola potešením.

Ako u vás prebieha príprava do školy? Skontrolujme základnú výbavu!

Pre všetkých žiakov a študentov patria k povinnej výbave školské batohy, ktoré nakupujú s rodičmi za zvýhodnené ceny ešte cez prázdniny alebo začiatkom roka, keď už ponúkaný sortiment nemusí byť taký rozmanitý. Chcete tomu predísť? Uprednostnite nákup u overeného predajcu, ktorý viac ako na reklamné praktiky prihliada na koncept zdravotne vyhovujúceho rozloženia váhy.

Akú záťaž nosíte na chrbte?

Pozor, školský batoh nezakupujeme v predstihu niekoľkých mesiacov, keďže dieťa sa vyvíja, a tým sa za krátky čas môžu zmeniť nároky na správne postavenie chrbtice. Aj preto rozlišujeme ergonomické školské batohy podľa veku pre prvý a druhý stupeň.

Ergonomické pôsobenie každého vyhovujúceho školského batohu spočíva v nastavení popruhov podľa výšky. Naším cieľom je zabezpečiť stabilné držanie a kopírovanie prirodzeného zakrivenia chrbtice.

Leží celá váha školského batoha na pleciach a ramenách? To je presne to, čomu sa pri ergonomických modeloch vyhýbame. Prevažnú časť presúvame na bedrá, sú najpevnejšie a najmenej náchylnejšie na ťažkosti s preťažovaním. Takže odteraz nie tašky na plecia, ale na bedrá a hurá do školy!

V čom sa pohybovať po škole?

Do školy ti stačia aj tieto papuče! Presne to sa aj u vás spomínalo pred začiatkom školského roku? Keď si predstavíme, že dieťa strávi cca 6 hodín v prezuvkách, tak je to skutočne dosť na nákup overenej barefoot obuvi. Jej špecifikom je vytvoriť podmienky, akoby chôdza prebiehala naboso, teda pri dostatku priestoru na pohyb. Drží si pevný tvar v pevnom šití podrážky s flexibilnou a protišmykovou ochranou. Tenké a ľahučké, až sa s nimi nebudete chcieť po škole rozlúčiť!

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

 

 

About author

Related articles