Šetrite iba tam, kde sa to oplatí

25 mája, 2015 Zaujímavosti 2305 Views
Šetrite iba tam, kde sa to oplatí

Rozmýšľali ste niekedy o tom, či sa na náhradných dieloch na autá dá ušetriť? Jasné, že sa dá, ale potom kúpim nekvalitný výrobok, ktorý vydrží krátko. Nie je to pravda, dá sa ušetriť takmer až polovica z ceny nového výrobku a pritom dostanete veľkú kvalitu. Pomer cena/kvalita je v tomto prípade na veľmi vysokej úrovni. Chcete vedieť, ako je to možné?

Nie všade je dobré šetriť

Ako získať náhradný diel na auto za polovičnú cenu? Odpoveď je jednoduchá – repas. Lacné repasované diely to dokážu. Ľudská psychika má zafixované automatické zmýšľanie, že všetko drahé je automaticky aj dobré. Tento automatizmus nám pomáha pri nakupovaní, teda pomáha – skôr škodí. Pretože lacné repasované diely nie sú nekvalitnejšie ako nové diely. Aký je v tom rozdiel?

Repasované diely sú už používané, ale sú upravené do takmer pôvodného stavu tak, aby fungovali ako nové. To, že sa naozaj o kvalitu nemusíte obávať, dokazuje aj polročná záručná doba. Sú ale niektoré doplnky alebo diely, na ktorých sa neoplatí vôbec šetriť a je lepšie, keď investujete do kúpy nového. Je to z toho dôvodu, že tieto diely sa nedajú zrepasovať. Keď kupujete vzduchové ventily, pneumatiky, stierače či výfuky, kupujte nové.

Pozor na pneumatiky

Obzvlášť na pneumatikách by ste si mali dať záležať, je to vec, na ktorej sa neoplatí šetriť. Keď máte celoročné pneumatiky, lebo sa vám nechce prezúvať gumy každého polroka a chceli ste ušetriť, viete o tom, že „celoročky“ sú na snehu a ľade horšie ako zimné pneumatiky? A tiež sú na suchu a vlhku menej účinné ako letné pneumatiky? Preto sa na pneumatikách neoplatí šetriť. Kvalitné pneumatiky rozhodujú o tom, či zabrzdíte včas, či budete držať stopu na snehu alebo či vyberiete zákrutu počas hustého lejaku. Sú veci, na ktorých sa oplatí šetriť a sú veci, na ktorých sa to neoplatí.

Foto hadkhanong /  freedigitalphotos.net


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles