Bojujete s psoriázou? Máme pre vás tip!

19 decembra, 2019 Zaujímavosti 1490 Views
Bojujete s psoriázou? Máme pre vás tip!

Psoriáza je nepríjemné ochorenie kože, kedy dochádza k nadmernej tvorbe a obnove kožných buniek. Prejavuje sa výrazným začervenaním a šúpaním kože, najmä na lakťoch, kolenách, ale aj ďalších častiach tela. Ako s psoriázou efektívne bojovať?

Mnohí ľudia si mylne myslia, že psoriáza je len estetickým problémom. Povedzme si na rovinu, viditeľné šupinky a začervenanie pokožky je rozhodne vizuálne nepríjemné, no problém zďaleka nie je len vizuálny. Neliečená psoriáza sa môže pretaviť do výrazných problémov s kĺbmi, keďže typicky sa vyskytuje na koži nad hlavnými telovými kĺbmi. Práve preto sa oplatí výborná masť na psoriázu, ktorá pomôže s jej odstraňovaní. Typickým miestom, kde sa psoriáza môže vyskytovať, je aj pokožka hlavy a krku, chrbát, či dokonca nohy. Problémom je, že na psoriázu v dnešnej dobe neexistuje stopercentne funkčná liečebná metóda, plus, liečba psoriázy je beh na dlhé trate. Prakticky jediným účinným riešením sú spomínané podporné mastičky. Tie vedia pri dlhodobom potieraní postihnutých miest psoriázu výrazne zmierniť, až úplne odstrániť.

Nie je masť ako masť

Pri výbere mastičky na psoriázu sa zamerajte najmä na kvalitu. Výborná masť na psoriázu je napríklad Psoricol. Táto masť obsahuje cenné výťažky z rastliny Yucca shidiger. Jedným z výťažkov je saponíny, ktoré výrazne uľahčujú vstrebávanie účinných látok do vyschnutej pokožky. Masť obsahuje látky, ktoré pomáhajú hydratovať poškodené miesta, upravujú prekrvenie a pôsobia protizápalovo. Práve protizápalový účinok je veľmi dôležitý, koža poškodená psoriázou sa totiž zvykne zapáliť, následne škriabe, bolí a psoriáza sa rýchlo šíri na ďalšie miesta na tele.

Ak ste psoriázu touto formou liečiť neskúšali, rozhodne to vyskúšajte. Pri pravidelnom mastení si môžete byť istí, že výsledky sa dostavia. Masť Psoricol nemusíte kupovať len pre seba, ak máte známeho, ktorý trpí psoriázou, môžete mu ju darovať napríklad ako výhodný vianočný darček.

About author

Related articles