Ukladať si úspory do zlata je dnes najvýhodnejšie

9 novembra, 2020 Zaujímavosti 1026 Views
Ukladať si úspory do zlata je dnes najvýhodnejšie

Múdro investovať má dnes trochu pasívnejšiu podobu než investovať do rizikových akcií. Dokonca ani investícia do nehnuteľnostíí nie je tou najlepšou.

V mladšom veku síce radi riskujeme, ale investície do akcií dnes nie sú tým pravým. Padali už s prvou vlnou koronavírusovej krízy a aj málo rizikové investičné portfólia sa ukázali byť rizikovými. Z piedestálu spadli aj nehnuteľnosti. Kúpiť si byt s tým, že ho prenajmete v Airbnb je dnes nezmysel. A nie je to zrovna mobilný majetok, ktorý by ste niekam jednoducho odsťahovali. Zlato je iné. Mobilné a taktiež takmer nezničiteľné. Veď ho nezničí dokonca ani povodeň či požiar.

Význam zlata ako hmatateľného majetku rastie aj s klesajúcim významom papierových peňazí. Naše peniaze nám už neprechádzajú takmer rukami. Výplata nám príde do banky a peniaze utratíme kartou či prevodom z účtu. Zlato je ale stále majetok, ktorý si dokážeme uchopiť do rúk.

Investovať do zlata znamená nakúpiť investičné zlato

Investičným zlatom nie je akékoľvek zlato. Nie je to surové zlato, ani akcie ťažiarskych firiem. Nie sú to ani šperky. Sú to iba zlaté zliatky v podobe takzvaných zlatých tehál a investičné zlaté mince. Zaujímavosťou je, že zlaté tehličky so slovenským pôvodom nezoženieteMincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nepredá vám ho ani NBSSlovenskému trhu s investičným zlatom preto dominujú zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Z investičných mincí sú hitom predovšetkým Wiener Philharmoniker. Pozor, investičným zlatom nie sú ani numizmatické mince. Ich hodnotu totiž navyšuje umelecká či historická hodnota.

Ste začiatočník a chcete investovať do zlata?

Pokiaľ máte záujem nakúpiť investičné zlato, musíte navštíviť špecializovanú predajňu mincovne na Dunajskej ulici 68. V súčasnosti, v čase pandémie, si ho máte možnosť objednať diskrétne ako poistenú zásielku na www.slovenske-mince.sk. Na tejto webovej stránke môžete taktiež sledovať aktuálne dianie na trhu zlata – teda aktuálnu predajnú aj nákupnú cenu.

About author

Related articles