Chcete ušetriť na manipulačnej technike?

25 mája, 2015 Praktické pomôcky 1811 Views
Chcete ušetriť na manipulačnej technike?

Sklad je živý organizmus, pulzuje v ňom život, je tam neustále čulý ruch, uličky križujú ľudia na vozíkoch, tovar sa prijíma a vydáva, je to v podstate zväčšenina mraveniska, no našťastie ľudia nemusia nosiť ťažké náklady na svojom chrbte. Nie je to ani tak dávno, čo sa toto všetko robili len za pomoci rúk a rôznych jednoduchých nástrojov. Manipulačná technika je nutnosťou v každom sklade. V sklade, ktorý chce fungovať efektívne a na vysokej úrovni.

Ako ušetriť na technike?

Ušetriť sa dá vždy, to nie je žiadne tajomstvo. Ale ako ušetriť na technike tak, aby nebola ohrozená kvalita, zdravie a ani plynulý chod skladu? Jednoducho, spoločnosť Jungheinrich ponúka jazdené vozíky do skladu za oveľa príjemnejšiu cenu ako nové vozíky. A ako sú na tom s kvalitou? Takmer navlas rovnako ako nové vozíky.

Ako vyzerá repas vozíkov?

Repas vysokozdvižných vozíkov je naozaj dôkladný. Začne sa vstupnou prehliadkou, následne sa celý vozík rozoberie, vyčistí, vymenia sa najviac namáhané časti – reťaze, hydraulické hadice či ložiská. Následne prebehne tmelenie, lakovanie a farbenie vozíka, ktorý vyzerá ako nový. Potom sa „zdvižka“ zloží do pôvodného stavu a na záver prejde ešte výstupnou kontrolou, ktorá zaručí to, že tento vozík je plne funkčný a takmer ako nový.

Na čo si dávať pri používaní pozor?

Hoci repas prebehol nedávno, musíte byť pri používaní vysokodzvižného vozíka opatrný a priebežne ho kontrolovať, pretože v sklade sa povaľuje množstvo ostrých predmetov, ktoré môžu poškodiť hydraulickú hadicu alebo dokonca aj nové pneumatiky, čo môže viesť k nešťastiu. Preto je dôležité nielen kontrolovať a dohliadať na bezchybný technický stav vozíka, ale tiež upratovať sklad a postarať sa o to, aby sa tam nepovaľovali žiadne klince, rozbité sklo alebo iné nebezpečné predmety.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles