S tonermi Canon ušetrí nielen študent

29 novembra, 2022 Zaujímavosti 1040 Views
S tonermi Canon ušetrí nielen študent

Dostali ste za úlohu napísať doma alebo na internáte referát na určitú tému? Aj v dnešnej dobe zrejme od vás v škole budú vyžadovať jeho písomnú tlačenú podobu.

Referáty nie sú jediným dôvodom, prečo by si mal študent zaobstarať kvalitnú tlačiareň. Tých v dnešnej dobe nájdeme na trhu mnoho, zaujímavým faktorom pri ich výbere, ale môžu byť tonery. Veľkej popularite sa medzi mladými ľuďmi so školskými povinnosťami tešia kompatibilné tonery Canon.

Canon drží krok s progresívnymi študentmi

Táto spoločnosť pôsobí na trhu už od roku 1937 a dlhodobo patrí medzi tie najprogresívnejšie. A práve to vyžaduje dnešná mladá študentská generácia. Prečo tomu tak je aj v tlačiarenskom sektore? Študenti si nevedia vynachváliť napríklad ich laserové tlačiarne Canon disponujúcimi vynikajúcimi parametrami. Majiteľovi poskytnú detailnú, ostrú a farebne hodnotnú tlač.

Laserová tlačiareň na rozdiel od atramentového prevedenia využíva svoju vlastnú pamäť. Od veľkosti pamäte závisí aj rýchlosť celého procesu. Na tlač vám ale treba aj správny toner. Tu môže byť zaujímavou voľbou nie len originálny toner ale aj tie kompatibilné. Pri nich láka najmä atraktívnejšia cena, ktorá pri študijných povinnostiach v prípade značky Canon negatívne kvalitu tlače neovplyvní.

Prečo sa oplatia kompatibilné náplne do tlačiarní

Predstavme si tieto náplne do tlačiarní podrobnejšie. V prípade originálnych náplní máte na výber laserové tonery alebo atramentové kazety. Tu sa však musíte pripraviť na vyššiu sumu. Výhodnejšie pre študentov môžu byť alternatívne riešenia.

Aké sú teda ich najväčšie výhody:

  • pri dlhodobom využívaní sa znížia náklady na tlač,
  • nižšia nákupná cena,
  • takmer neobmedzené ponuky na trhu,
  • kvalita tlače je takmer identická ako pri obyčajných náplniach,
  • možnosť zakúpiť väčšie balenia za výhodnejšiu cenu.

prečo teda siahnuť po kompatibilných toneroch alebo náplniach? Pri nich totiž môžete ušetriť aj viac ako 50 % finančných prostriedkov v porovnaní s tými originálnymi. Alternatívne prevedenia nevyrába priamo výrobca tlačiarne, ale tretia strana. Pri lacnejších tlačiarňach sa nemusíte tejto voľby obávať. Pri drahších mechanizmoch je možno na mieste obava z poškodenia nevhodnými náplňami. Preto je vhodné si ich kvalitu preveriť alebo siahnuť po originálnych značkách. Väčšina alternatívnych výrobcov ale dodržiava medzinárodné štandardy a môžete očakávať aj vysokú kvalitu tlače.

 

Zdroj obrázku: FabrikaSimf / Shutterstock.com

About author

Related articles