Viete sa rýchlo a efektívne naučiť ?

16 marca, 2015 Ostatné , Praktické pomôcky , Zaujímavosti 1791 Views
Viete sa rýchlo a efektívne naučiť ?

Či už sa učíte na maturity, písomky alebo skúšky, iste by ste radi ocenili, aby ste sa naučili za čo najkratší čas čo najviac znalostí. Jednoducho povedané – vedieť sa učiť efektívne.

Určite každý z vás pozná, keď sa zavrie do izby s cieľom, že sa bude učiť. Na víkend si naplánuje niekoľko maturitných alebo skúškových tém a jeden test z minulého roku. No hneď ako otvoríte internet, aby ste našli potrebné materiály, niekto vám napíše na facebooku a vy sa už od toho akosi neviete „odtrhnúť“. Ako sa teda prinútiť k učeniu?

Dajte si prestávku

Je vedecky dokázané, že ľudský mozog potrebuje po  20 až 30 minútach odpočinok a odreagovanie. To znamená, že si potrebujete dať raz za čas prestávku – napríklad si spravte čaj, najedzte sa, choďte si zašportovať. Niektorí ľudia sa lepšie sústredia ráno a väčšia pauza ich naopak odtrhne od sústredenia. U každého je to teda individuálne, no pokiaľ budete sedieť  5 hodín vkuse nad knihami, verte, že sa toho až toľko nenaučíte.

Využite čas efektívne

Ak čakáte ráno na autobus, využite tento čas efektívne. Noste vo vrecku vytlačené slovíčka z angličtiny alebo vzorce na matematiku. Stačí, keď si ich po ceste pár krát prečítate a postupne si ich zapamätáte. Ľudia sa predsa neustále niekam ponáhľajú, tak prečo nečakať užitočnejšie?

Pomáhajte si

Existujú predmety, na ktoré sa omnoho lepšie učí v skupine. Ide väčšinou o matematiku a informatiku. Dohodnite sa na nejakom termíne, kedy sa všetci stretnete a budete sa učiť spoločne na písomku. K pochopeniu vám pomôžu spolužiaci, pričom jeden môže príklad vypočítať a druhý spolužiak vám ho vysvetlí.

Motivácia

Dôležité je, aby ste sa správne motivovali. Preto si nezabudnite dávať malé odmeny za pokroky v práci. Môže to byť čokoláda, hodina korčuľovania s priateľmi alebo pozretie časti vášho obľúbeného seriálu. Učenie bude zrazu zábavnejšie a jednoduchšie.

 

maxximmm / Dollar Photo Club

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles