Opakovane použiteľné prepravky na ovocie – ekológia a efektivita

11 novembra, 2019 Zaujímavosti 1487 Views
Opakovane použiteľné prepravky na ovocie – ekológia a efektivita

Pôsobí vaša firma v oblasti poľnohospodárstva alebo obchodu s ovocím, zeleninou a inými poľnohospodárskymi plodinami? Potom určite dobre viete, aké dôležité sú dobré prepravky. Máme pre vás jeden výhodný tip!

Preprava ovocia a zeleniny má množstvo špecifík. Problémom týchto plodín je väčšinou krehkosť a náchylnosť na poveternostné vplyvy. Plodiny, ktoré nie sú dostatočne chemicky ošetrené, zvyknú pri dlhšej preprave hniť a plesnivieť. Keď sú plodiny v prepravke na jednej kope, hniloba a pleseň sa rýchlo prenáša z plodiny na plodinu. Zárodky týchto plesní následne zostávajú na prepravkách, odkiaľ napádajú aj ďalšie plodiny, ktoré sú v prepravkách prenášané. Je tak potrebné zabezpečiť čo najlepšiu hygienu, z tohto dôvodu sa mnohé firmy uchyľujú k jednorazovým riešeniam, teda rôznym plastovým obalom, ktoré sa po jednej preprave vyhodia. Asi netreba zdôrazňovať, že toto riešenie je nielen finančne náročnejšie, naviac je neefektívne a najmä neekologické. Čo teda robiť? Ešte je tu jedna možnosť – kvalitné prepravky na ovocie, ktoré zaručia maximálnu hygienu a ochranu plodín pri preprave.

Hygienickosť nadovšetko

Práve hygienickosť je slovo, ktoré je pri prepravkách na ovocie tak často skloňované. Tejto problematiky sa chopila firma Schoeller Allibert pri vývoji svojich prepraviek určených špeciálne na prepravu ovocia. Čím sú tieto prepravky výnimočné? V prvom rade plastom, z ktorého sú vyrobené. Ten je nielen mimoriadne pevný a odolný, naviac je maximálne hygienický. Neprenášajú sa tak na ňom zárodky plesní a hniloby, ktoré by mohli napádať ďalšie plodiny. Naviac, tento plast sa jednoducho čistí. Samotné prepravky sú dostupné v rôznych rozmeroch, veľkostiach a nosnostiach – od skutočne veľkých, až po skladné, určené na ručnú manipuláciu. Napriek tomu sú všetky prepravky určené tak na jednoduché použitie v automatizovaných logistických centrách, ako aj na ručnú manipuláciu. Preprava ovocia nebola nikdy efektívnejšia a jednoduchšia!

About author

Related articles