Matematika je krásna, nebojte sa jej

18 februára, 2016 0 Comments Ostatné 1909 Views
Matematika je krásna, nebojte sa jej

„Učiť sa, učiť sa, učiť sa“ to tvrdieval Lenin a zrejme je to jeho jediná rozumná veta, ktorú povedal dovtedy, kým ho uložili do mauzólea. A presne to je to najdôležitejšie, keď chcete uspieť – nesmiete nikdy prestať na sebe makať, nikdy nebudete vedieť všetko, no môžete sa snažiť o to, aby ste vedeli toho čo najviac. Jednou z tých najkrajších vecí, ktoré sa môžete naučiť, je matematika. Jasné, väčšina z vás si povie, že kedy v živote využijú príklady na určitý integrál. Áno, pravda je taká, že s najväčšou pravdepodobnosťou, ak sa matematikou nebudete živiť, tak nikdy. Ide však o to, že vás matematika naučí rozmýšľať racionálne, vecne, logicky a o niekoľko krokov dopredu. A to sa už v živote zíde, nie?

Nebojte sa matematiky

Na školách existuje málo menej obľúbených predmetov ako matematika pokročilé príklady na derivácie sú strašiakom mnohých žiakov. Pritom práve v týchto príkladoch je najlepšie vidieť, aká je matematika zložito jednoduchá, logická a neuveriteľne racionálna. Každý má talent na niečo iné, jednému ide lepšie písanie slohov, druhému počítanie. Ale ani ten, kto sa radšej hrá so slovami a píše haiku na zadné strany zošita, by nemal zabúdať na čísla. Nejde vám počítanie? Upravte si Leninovu múdrosť o učení na „cvičiť, cvičiť, cvičiť“ a matematické príklady pre vás nebudú mátať v snoch ako Nočná mora z Elm Street.

Kde sa môžete zlepšiť v matematike

Komu by sa už len chcelo so sebou nosiť zbierku matematiky alebo hľadať v knižnici knihy s príkladmi? Presne tak, nikomu. Navštívte internetovú stránku Priklady.com a zlepšite sa v matematike. Nájdete tu zadarmo príklady na integrály, postupnosti, matice či zlomky. Je jedno, či chodíte na základnú, strednú alebo vysokú školu, príklady, ktoré vám pomôžu zlepšiť sa v počítaní, nájdete tu. Zadarmo a s výsledkami. Dajte šancu matematike a pochopte jej čisto logickú krásu.

About author

Related articles

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!