Matematika je krásna, nebojte sa jej

18 februára, 2016 0 Comments Ostatné 2732 Views
Matematika je krásna, nebojte sa jej

„Učiť sa, učiť sa, učiť sa“ to tvrdieval Lenin a zrejme je to jeho jediná rozumná veta, ktorú povedal dovtedy, kým ho uložili do mauzólea. A presne to je to najdôležitejšie, keď chcete uspieť – nesmiete nikdy prestať na sebe makať, nikdy nebudete vedieť všetko, no môžete sa snažiť o to, aby ste vedeli toho čo najviac. Jednou z tých najkrajších vecí, ktoré sa môžete naučiť, je matematika. Jasné, väčšina z vás si povie, že kedy v živote využijú príklady na určitý integrál. Áno, pravda je taká, že s najväčšou pravdepodobnosťou, ak sa matematikou nebudete živiť, tak nikdy. Ide však o to, že vás matematika naučí rozmýšľať racionálne, vecne, logicky a o niekoľko krokov dopredu. A to sa už v živote zíde, nie?

Nebojte sa matematiky

Na školách existuje málo menej obľúbených predmetov ako matematika pokročilé príklady na derivácie sú strašiakom mnohých žiakov. Pritom práve v týchto príkladoch je najlepšie vidieť, aká je matematika zložito jednoduchá, logická a neuveriteľne racionálna. Každý má talent na niečo iné, jednému ide lepšie písanie slohov, druhému počítanie. Ale ani ten, kto sa radšej hrá so slovami a píše haiku na zadné strany zošita, by nemal zabúdať na čísla. Nejde vám počítanie? Upravte si Leninovu múdrosť o učení na „cvičiť, cvičiť, cvičiť“ a matematické príklady pre vás nebudú mátať v snoch ako Nočná mora z Elm Street.

Kde sa môžete zlepšiť v matematike

Komu by sa už len chcelo so sebou nosiť zbierku matematiky alebo hľadať v knižnici knihy s príkladmi? Presne tak, nikomu. Navštívte internetovú stránku Priklady.com a zlepšite sa v matematike. Nájdete tu zadarmo príklady na integrály, postupnosti, matice či zlomky. Je jedno, či chodíte na základnú, strednú alebo vysokú školu, príklady, ktoré vám pomôžu zlepšiť sa v počítaní, nájdete tu. Zadarmo a s výsledkami. Dajte šancu matematike a pochopte jej čisto logickú krásu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!