Cena zlata pravdepodobne čoskoro prelomí ďalší rekord

31 júla, 2020 Zaujímavosti 982 Views
Cena zlata pravdepodobne čoskoro prelomí ďalší rekord

K 27. 7. 2020 prelomila cena zlata svoj rekord z roku 2011 a zlato je najdrahšie v histórii. Avšak pokiaľ by ste čakali radu finančných poradcov: „Teraz neinvestovať“, opak je pravdou, očakáva sa prelomenie ďalšej hranice a cena zlata určite ešte porastie.

Pred pár dňami, 27. 7. 2020, pokorila cena zlata hodnotu 1934 UDS/Oz, čím došlo k prekonaniu rekordu z roku 2011 (1922 USD/Oz). Trh teraz čaká na zlomenie ďalšieho rekordu – 2000 USD/Oz. Finanční odborníci zatiaľ nepredpokladajú, že by cena zlata začala klesať. Práve naopak. Zlato mieri k novým rekordom.

Čechy zachvátila zlatá horúčka

MMF zverejnil predpoklad poklesu ekonomiky v tomto roku o 4,9 % spolu s predpokladom extrémneho nárastu nezamestnanosti. To všetko nahráva celosvetovému záujmu o zlato, ktoré zatiaľ tradične obstálo v rôznych predchádzajúcich krízach. Keď sa finančné trhy rútia a ekonomiky otriasajú v základoch, je práve zlato tým pevným pilierom investičného portfólia. Podľa OECD bude mať Česká republika piaty najväčší prepad ekonomiky na svete Zatiaľ sa ale drží silnou česká koruna, čo nahráva tomu, aby Česi svoj majetok istili v zlate. Zlato je totiž tradičným prostriedkom na uchovanie hodnoty majetku, ale tiež na zúročenie úspor. Ak by však koruna poklesla aj len o 1 CZK, zdraží sa pre Čechov nákup 1 kg zlata o 2000 €. A pokles koruny je pravdepodobne už za dvermi.

Investícia do zlata je istotou aj pre Slovákov

Každý, aj menší pokles ceny zlata, by teraz mal byť jednoznačne impulzom pre nákup investičného zlata aj u nás, na Slovensku. Alebo nie je treba váhať a nakupovať ihneď. „Zlatý býk“ je rozbehnutý a zlato je skutočnou istotou aj pre vystresovanú ekonomiku. Rozbieha sa dokonca aj „strieborný býk“ – začína totiž významne rásť aj cena striebra.

Kde kúpiť investičné zlato?

Investičné zlaté zliatky a investičné zlaté mince prestížnych značiek kúpite aj v Bratislave. Pražská mincovna má svoj obchod na Dunajskej ulici č. 68.

About author

Related articles