Ako vybrať solárny panel na rodinný dom?

26 júna, 2022 Zaujímavosti 7805 Views
Ako vybrať solárny panel na rodinný dom?

Ak chcete solárny panel na rodinný dom, zamerať by ste sa mali na hneď niekoľko dôležitých parametrov. Aby sme vám to čo najviac uľahčili, prinášame vám prehľad základných faktorov práve v tomto článku, v nasledujúcich riadkoch.

Chcete byť nezávislí, ušetriť množstvo financií a zároveň myslieť aj na ekologickú stránku? V tom prípade je solárna energia pre rodinné domy to správne riešenie pre vás. Solárne panely si v dnešnej dobe získavajú veľkú priazeň. Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade ide o obnoviteľnosť.

Tieto zariadenia si totiž získavajú svoju energiu zo slnečného žiarenia. Zároveň tiež ušetríte množstvo financií. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že solárne panely sú drahé, nie je to tak. Ušetríte totiž množstvo financií na náklady energie v domácnosti. Podľa čoho si však vybrať ten správny solárny panel pre vás? Toto sú naše tipy!

Počet solárnych panelov

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, koľko približne solárnych panelov chcete. Ak ich totiž chcete viac, mali by ste si začať šetriť o trochu skôr. Solárne panely sú trochu viac finančne náročné, no v neposlednom rade sa vám to na konci všetko vráti v podobe ušetrenia úspor. Prvým krokom je tak zistiť, koľko energie mesačne spotrebujete. Na základe toho si totiž môžete zvoliť počet solárnych panelov a zároveň aj ich výkon.

Typ záruky

V ďalšom kroku by ste sa mali zamerať na typ záruky. Ten totiž v súčasnosti rozdeľujeme na záruku na výkon a záruku na výrobok. Záruka na výkon vám dokáže zaručiť vyprodukovanie istej elektrickej energie, a to pri určitej percentuálnej hodnote. Solárny panel vám v tomto prípade vydrží aj 30 rokov. Záruka na výrobok vám dokáže zabezpečiť ochranu pred mechanickým poškodením, defektom alebo inými problémami s panelmi tohto typu.

Zároveň by ste sa mali zamerať aj na kvalitu, cenu a výkon solárnych panelov.

About author

Related articles