Čo je korením dovolenky?

25 mája, 2015 Geografia , Kultúra a umenie 1790 Views
Čo je korením dovolenky?

Keď ste sa učili na hodine zemepisu o Taliansku boli ste fascinovaný fotkami z učebnice, na ktorých bola Sardínia. Ostrov pri Taliansku, ktorý sa tiež volá aj „zabudnutý raj Stredozemia“. No vy ste naň doteraz nedokázali zabudnúť. Doteraz ste neprestali snívať o tom, že Sardíniu navštívite. Nesnívajte! A pozrite sa tam. Blíži sa leto, ideálna príležitosť na to vkročiť na pevninu tohto krásneho ostrova.

 

Čím je Sardínia výnimočná?

Svojou magickou silou. Čo si máte pod tým predstaviť? Jedny z najkrajších pláži v Európe. A tie vyzerajú ako? Piesočnaté pláže, členité pobrežie, azúrové more, v pozadí úpätia skalnatých hôr, v ktorých sa skrývajú a zároveň hrdo vypínajú biele dedinky a mestečká. Toto všetko je magická dovolenka na Sardínii. Keď by ste chceli ďalší dôkaz úžasnej atmosféry, Sardínia je známa ešte jednou vzácnosťou – nájdete tam stáda divokých koní žijúcich vo voľnej prírode. Oplatí sa vidieť toto všetko naživo? Povedzte vy.

 

Zapáčili sa vám exotické vône?

Hoci dovolenka na Sardínii znie lákavo, chceli by ste skúsiť niečo exotickejšie? Nejakú Afriku? Ale nie príliš africkú Afriku?  Takú, kde bude cítiť vplyv Európy, ale len taký jemný. Čo poviete na najmenšiu a zároveň najrozvinutejšiu krajinu severnej Afriky? Farebnosť, vôňa diaľok, exotickí Nomádi, úžasné pláže, africké trhy, páči sa vám to? Keď ste povedali áno, potom nemáte na výber a musíte navštíviť Tunisko. Napravo od vás Líbya, naľavo Alžírsko, pred vami Stredozemné more a nezabudnuteľná dovolenka.

 

Korenie dovolenky

Korením dovolenky je spoznávanie nových kultúr, tradičných jedál a hlavne nových ľudí. Keď ste zadaný, tak hľadáte nových priateľov, ale keď ste slobodný, chcete spoznávať osoby opačného pohlavia. Letné avantúry majú svoje čaro a hoci trvajú len krátko človek si ich zapamätá dokonca života. Ako spieva Paľo Habera: „Krátke lásky sú tie najlepšie.“ A k dovolenke patria aj krátke lásky a noví priatelia.

 

Photo by africa / freedigitalphotos.net


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles