Školské tašky a študentské školské batohy – to je Stil

16 júna, 2021 Praktické pomôcky 1531 Views
Školské tašky a študentské školské batohy – to je Stil

Nový školský rok začína pre väčšinu študentov rozhodne skôr ako v septembri. Práve počas letných mesiacov je ideálny čas začať s nákupom výbavy do školy, a to najmä školskou taškou či študentským batohom, ktorý by mal spĺňať niekoľko základných požiadaviek.

Ergonomický tvar školskej tašky je alfou a omegou

Školská taška Stil, resp. batoh je každodennou súčasťou nejedného žiaka či študenta po dobu niekoľkých rokov, a práve preto je jej výber nesmierne dôležitý. Už na úvod si treba uvedomiť, že školskú aktovku pre prváka nahradí po dvoch či troch rokoch školský batoh, ktorý je svoju konštrukciou, popruhmi i vnútorným vybavením prispôsobený pre väčšie dieťa. Vo všeobecnosti však platí, že školské tašky pre prvákovškolské tašky pre tretiakov či staršie deti, musia byť ergonomicky tvarované, a teda musia mať správny tvar, vďaka čomu budú komfortné na nosenie a zároveň budú ich ľavé i pravé strany rovnomerne zaťažené.

Dizajnové prevedenie, ktoré poteší nejedného študenta

Pochopiteľne je to aj dizajnové prevedenie školskej tašky Stil, ktoré má pri kúpe rozhodujúci charakter. Ktorého prváčika by nepotešili pestré farby v kombinácii s obľúbeným zvieratkom či animovanou postavičkou? Najmä žiaci na prvom stupni považujú svoju školskú tašku za akúsi pýchu, ktorá ich sprevádza deň čo deň do školy či záujmové krúžky. Neskôr sú to práve školské tašky pre piatakov a študentské školské batohy, ktoré môžu byť vybavené špeciálnym priečinkom na notebook, organizérom na mobil a kľúče či reflexnými prvkami, vďaka čomu sa stanú neodmysliteľnou súčasťou každého vyučovania.

Školské tašky v praktických setoch

Ideálne je nakupovať školské tašky, resp. batohy v podobe setov, ktoré sú okrem iného aj cenovo výhodnejšie. Najčastejšie ide totiž o kombináciu školskej tašky, školského jednoposchodového peračníku a školského vaku, ktorý sa dá použiť na telesnú výchovu či jednoduchšiu manipuláciu s „prezuvkami“. Pre študentov je dôležitá najmä praktickosť, kvalita spracovania, celková pevnosť konštrukcie, ale tiež bezpečnostné prvky školskej tašky.

About author

Related articles