Čo ste iste nevedeli o pánskych mikinách

25 januára, 2021 Zaujímavosti 1509 Views
Čo ste iste nevedeli o pánskych mikinách

Páni, chcete sa cítiť komfortne počas celého dňa? Príjemný pocit dosiahnete vďaka pohodlnému oblečeniu. Jedným z najpohodlnejších kusov oblečenia je mikina, ktorú ste v minulosti mohli vidieť hlavne na športoviskách. Dnes sa mikiny nosia prakticky kamkoľvek a dajú sa skombinovať na milión spôsobov. Mikiny sú naozaj veľmi praktické a majú veľmi zaujímavú históriu.

Každý moderný muž rád nosí mikiny

Celkom iste sa nájde len málo ľudí, ktorí nevlastnia aspoň jednu mikinu. Pod slovom mikina sa skrýva horná časť oblečenia vyrábaná z rôznych materiálov a v rôznych strihoch. Mikiny môžete najčastejšie vidieť v telocvičniach, ako súčasť domáceho oblečenia či streetovej módy. Vďaka variabilite sa mikiny čoraz častejšie objavujú aj na módnych mólach v kombinácii s elegantnejšími kúskami oblečenia. Môžeme povedať, že prioritne už nejde len o športové oblečenie, ale o oblečenia na každodenné nosenie a na každú príležitosť. O rôznorodosti mikín vás presvedčia pánske mikiny v obchode Bolf. Stačí kliknúť na stránky Bolf.sk a vybrať si niektorý z modelov podčiarkujúcich vašu osobnosť či odhaľujúcich vašu individualitu.

Dokonca aj Mickey Mouse nosí mikiny

Nie vždy boli mikiny súčasťou šatníka ľudí. Prvé sa začali vyrábať v 30. rokoch minulého storočia v Spojených štátoch amerických. Neboli určené pre široké masy, ale pre pracovníkov mraziarenskej firmy. Majiteľ danej firmy sa snažil pre svojich zamestnancov nájsť pracovné oblečenie, ktoré by ich v chladnom prostredí zahrialo a zároveň im poskytlo dostatok pohodlia pri náročnej práci. Súčasťou prvých mikín boli, tak ako dnes, kapucne. Samozrejme, že zamestnanci uvedenej spoločnosti nenosili mikiny len do práce. Vďaka tomu sa mikiny postupne preniesli do ulíc a začali sa využívať ako športové outdoorové oblečenie. Mikiny boli ako stvorené na cvičenie vonku. Hriali, chránili hlavu pred vetrom a zároveň neobmedzovali športovcov pri žiadnom cviku. Mikiny im pomohli vydávať maximálny výkon nielen v telocvični, ale aj mimo nej. Ďalším veľkým míľnikom pre mikiny bola zvyšujúca sa popularita hip-hopovej hudby. Speváci tohto hudobného žánru mali v obľube oversized mikiny, plantajúce nohavice a mohutné tenisky. Svoj boom dosiahli mikiny v 80. rokoch a dodnes kraľujú na výslní športovej módy. V bývalom Československu sa mikiny v začiatkoch predávali hlavne s motívom obľúbenej kreslenej postavičky Mickey Mousa. Možno aj preto sa športovej bunde začalo hovoriť mikina. Pánske mikiny v obchode Bolf síce postavičku Mickeyho nemajú, ale iste vás niektorý z modelov zaujme.

Ako si vybrať pánsku mikinu

Ak ste tým zvláštnym druhom človeka, ktorý ešte mikinu nevlastní, napravte to! Veľkosť mikín si podobne ako u iného vrchného oblečenia vyberajte podľa dĺžky rukávov, celkovej dĺžky strihu a dizajnu. Vždy sa riaďte veľkostnými tabuľkami daného obchodu, svojim inštinktom a vkusom. Pánske mikiny v obchode Bolf nájdete v klasických strihoch t.j. bez zipsu s kapucňou, ale aj bez kapucne či so zipsom. Obmedzení nebudete ani farebne. Klasikou ostáva šedá, čierna, tmavomodrá alebo hnedá farba. Tieto farby dokážete skombinovať s akokoľvek inou farbou. Odvážnejší páni môžu vsadiť na čoraz populárnejšiu kamelovú, horčicovú, žltú či zelenú farbu. Alebo skúste nosiť mikinu s potlačou či zaujímavými farebnými detailmi, vďaka ktorým plne prejavíte svoju individualitu. Do zimného počasia sa vám bude hodiť model vyrobený z fleesu, do teplého počasia či do fitka si zaobstarajte bavlnený variant. Ak vám bude v mikine zima, prehoďte si cez ňu koženú bundu alebo bomberu. Je vám často teplo? Kúpte si mikinu so zipsom, ktorý jednoducho rozopnete. Mikinu môžete nosiť nielen k športovým nohaviciam. V prípade, že chcete mikinu skombinovať s elegantnými nohavicami, dajte prednosť jednofarebnej mikine bez kapucne. S mikinou budete vždy vyzerať originálne a cítiť sa pohodlne.

 

 

 

About author

Related articles