Letné pneumatiky a ich vlastnosti, o ktorých by ste mali určite vedieť aj vy

9 júna, 2019 Zaujímavosti 1345 Views
Letné pneumatiky a ich vlastnosti, o ktorých by ste mali určite vedieť aj vy

Zimné pneumatiky, ktoré ste už pravdepodobne prezuli aj vy, sú navrhnuté tak, aby sa otáčali len v jednom smere. Majú bočné drážky, ktoré sa stretávajú v strede dezénu pneumatiky, pripomínajúce tvar šípky. Drážky v tvare písmena „V“ sú schopné odolávať aquaplaningu pri vysokých rýchlostiach tým, že účinnejšie vytláčajú vodu cez vzorku dezénu. Aké sú však vlastnosti letných pneu, ktoré by ste mali poznať aj vy?

Výborná trakcia i brzdenie

Letné pneumatiky disponujú špeciálnou gumenou zmesou, ktorá poskytuje vynikajúcu priľnavosť a manipuláciu na suchých aj mokrých cestách v teplejších podmienkach. Majú tiež znížený valivý odpor, nižšiu spotrebu paliva a sú dokonca aj menej hlučné. Dezén na letnej pneumatike je omnoho efektívnejší ako dezén zimnej pneumatiky s menším počtom drážok na odstránenie vody, čím sa maximalizuje kontaktná plocha s vozovkou. V dôsledku toho má vozidlo v suchých letných mesiacoch vynikajúcu trakciu a brzdenie.

Jedinečná gumová zmes

Jedinečná gumová zmes a jednoduchý dezén robia z letných pneumatík nevhodné pre zimné jazdné podmienky. Keď teplota klesne pod 7 stupňov Celzia, zmes sa stáva tvrdou a krehkou, čo samozrejme dezén nemôže adekvátne zvládnuť. Výkon pri zatáčaní je výrazne zhoršený a brzdné dráhy sa môžu dramaticky predĺžiť. Jednoducho povedané, letné najlacnejšie pneumatiky nie sú vhodné pre teploty pod 7 stupňov Celzia a sú skutočne nebezpečné. Aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa určite vyhnite používaniu letných pneumatík počas zimného obdobia!

Nechajte si poradiť od profesionála

Pokiaľ aj vy váhate nad tým, ktoré letné pneumatiky Matador budú pre vás tou správnou voľbou, neváhajte a kontaktujte predajcu, ktorý má v tomto smere bohaté skúsenosti a ochotne vám pomôže.

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles