Ako a aké opaľovacie krémy používať?

28 júla, 2019 Zaujímavosti 1917 Views
Ako a aké opaľovacie krémy používať?

Vyraziť na pláž či na kúpalisko bez účinnej ochrany v podobe opaľovacieho krému sa nevypláca. Pokožka na vystavenie UV žiareniu síce reaguje pomerne pružne, no melanín ako prirodzená ochrana pred pôsobením ultrafialových lúčov zďaleka nestačí. Ako používať kozmetiku na opaľovanie a ktorý druh patrí k najúčinnejším?

Komplexná ochrana

Krém na opaľovanie, opaľovacia hmla či opaľovací olej – v ponuke sú rôzne prípravky, no nie všetky dokážu pokožku ochrániť komplexne. Naozaj účinné opaľovacie prípravky by mali kožu chrániť pred pôsobením UVA aj UVB žiarenia, teda pred poškodeniami na povrchu aj v podpovrchových vrstvách pokožky.

Čo vlastné hovorí ochranný faktor?

Témou číslo jeden pri kozmetike na opaľovanie bývajú hodnoty ochranného faktora. Faktor ochrany pokožky pred slnkom vyjadruje dobu, počas ktorej môže byť pokožka vystavená slnečnému žiareniu bez rizika poškodenia. Príklad: ak sa vaša pokožka spáli po 15 minútach pobytu na slnku, no vy ju ošetríte opaľovacou hmlou s ochranným faktorom 30, mal by sa tento časový úsek predĺžiť 30násobne (teoreticky až na úroveň 450 minút, počas ktorých, vďaka opaľovacej kozmetike, nehrozí vašej pokožke nijaké nebezpečenstvo).

Koľko krému použiť?

Viaceré zdroje ako odporúčané množstvo opaľovacieho prípravku uvádzajú 2 miligramy na centimeter štvorcový pokožky. Tak či onak, okrem dostatočného množstva netreba zabúdať ani na dokonalé pokrytie. Rizikovými partiami sú najmä oblasti kolien, uší, krku, nosa či brady – na tie sa totiž zabúda najviac. Chrániť by ste však mali aj svoje pery, ktoré sú na popáleniny od slnka zvlášť háklivé. V tomto prípade poslúži účinný balzam s dostatočným ochranným faktorom.

Kedy sa natierať?

Na ochranu pokožky pred negatívnymi účinkami slnka sa vyplatí myslieť včas. Ak si chcete zabezpečiť naozaj účinný ochranu, aplikujte opaľovací krém, olej či hmlu aspoň 30 minút pred odchodom. V ideálnom prípade však môžete konať s ešte väčším predstihom, pokojne aj hodinu či dve vopred; prípravku doprajete čas na dokonalé vstrebanie do pokožky. Jedno natretie však určite nebude stačiť na celý deň. Vrstvu kozmetiky na opaľovanie obnovujte zakaždým, ako vyjdete z vody či po každom utretí uterákom.

Čím sa natierať?

Overená kozmetika na opaľovanie by nemala chýbať behom dovoleniek pri mori či na horách. K absolútnej špičke na európskom trhu sa v tomto smere radí značka Bioderma a jej prípravky Photoderm. Poskytnú účinný ochranný faktor 30 až 50, ale tiež vyššie spomínanú komplexnú ochranu proti UVA aj UVB lúčom a k tomu navyše patentovaný spôsob bunkovej ochrany, ktorá pôsobí na úrovni DNA buniek. Prípravky od Biodermy si môžete kúpiť v podobe praktických balíčkov 1+1 zdarma či so zľavou až do výšky 14€, prípadne o ne môžete súťažiť. Web Photoderm.sk vás prezradí viac.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles