Plastové okná – je lepšie dvojsklo alebo trojsklo

10 mája, 2019 Zaujímavosti 1175 Views
Plastové okná – je lepšie dvojsklo alebo trojsklo

Pre niektorých je plast možno dávnou minulosťou, no iní ho stále považujú za najlepší materiál na okná a dvere.  Dôvodov, prečo ich ľudia stále obľubujú je niekoľko, pričom najzaujímavejším je faktor plastové okná cena. Práve nízke obstarávacie náklady sú konkurenčnou výhodou, ktorá dokáže osloviť neustále veľké množstvo ľudí. Ide však aj o iné vlastnosti ako rôzne farebné prevedenia, tepelnoizolačné vlastnosti, možnosť prispôsobiť okno netradičnému otvoru a iné.  Zákazníci by však pri kúpe nemali zabúdať ani na dôležitú vec a tou je správne rozhodnutie pri počte skiel. Práve počet skiel je dôležitým prvkom, ktorý ovplyvňuje teplo vášho domova a to, koľko energií spotrebujete. Tento faktor tak priamo súvisí s rodinným rozpočtom a sumou, ktorú budete musieť za energie zaplatiť. Ak máme zaujať jednoznačné stanovisko, tak trojsklo je víťazom pre mnohé výhody, ktoré vám oproti dvojsklu poskytne.

Prečo je trojsklo lepšie?

To, že sú tri sklá lepšie ako dve, si vie každý človek domyslieť aj sám. Existuje však niekoľko dôležitých prvkov,  ktoré to aj dokazujú v praxi. Ak sa pozrieme na tepelnoizolačné vlastnosti trojskla, tak izoluje  lepšie až o 40% . Tri sklá v okne tak zlepšujú celkový súčiniteľ prestupu tepla cez okno, čím znižujú aj vaše náklady na prevádzku domu. Trojsklo je lepším riešením aj pre tých, ktorí bývajú v hlučnom prostredí. Cesta vedľa domu, nepríjemní susedia alebo neustály džavot detí sa dá eliminovať pomocou troch skiel. Pri výbere okien sa zamerajte aj na index nepriezvučnosti, ktorý vám presne ukáže, ako pokojne budete môcť v domácnosti žiť. Znamená to, že ak chcete dom izolovať od zvuku, dohliadnite na to, aby bol index čo najvyšší. To isté platí aj pre plastové vchodové dvere, ktoré sú častým rušičom pokoja. Vyšší počet skiel určuje aj bezpečnosť a odolnosť celého okna alebo dverí. Ak požadujete čo najlepšiu stabilitu, práve trojsklo vám ju poskytne omnoho lepšie, ako dve sklá. Výber dverí a okien nie je jednoduchou záležitosťou a preto by ste im mali venovať dostatok času a pozornosti. Nikto z nás si ich nekupuje na pár rokov, ale na dlhú dobu, možno aj na celý život. Rozhodujte sa preto nielen podľa ceny, ale najmä vlastností, ktoré vám okná poskytujú. Výmena rámov alebo skiel je finančne náročná a preto stálo by vás to zbytočné peniaze. Ak si neviete dať s výberom rady, pozrite sa na plastové okná Bratislava. Nájdete tu nielen širokú ponuku, ale aj možnosť vytvorenia kalkulácie podľa vašich predstáv a požiadaviek. To isté, čo sme spomenuli platí aj pre dvere, ktoré by mali byť v rovnakom dizajne a z rovnakého materiálu ako okná.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles