Ako si uľahčiť začiatky podnikania

26 januára, 2016 0 Comments Zaujímavosti 1913 Views
Ako si uľahčiť začiatky podnikania

Podnikanie nie je nič jednoduché, pripravte sa na to, že si budete musieť vyhrnúť rukávy a makať viac, ako ste boli zvyknutý vo svojom zamestnaní. Ale ľahšie sa pracuje viac a usilovnejšie, keď viete, že to robíte pre seba, svoju firmu a rodinu. Že tie hodnoty, ktoré firme prinesiete, budú mať pre vás oveľa vyššiu cenu, ako keby ste ich priniesli nejakej veľkej korporácii, v ktorej ste boli zamestnaný. Keď teraz viete, čo vás čaká, uľahčite si aspoň začiatky podnikania. Ako? Jednoducho.

Zakladanie nie je také jednoduché

Slovensko nie je Estónsko, hoci investovalo oveľa väčšie sumy na informatizáciu spoločnosti. U nás si nesadnete za počítač a za pár minút si nezaložíte firmu cez internet, ako tomu je v Estónsku. Tu vás čakajú dva týždne behania po úradoch, plné formulárov a ľudí v radoch. Nechajte zakladanie spoločnosti na firmu, ktorá sa tomu venuje a založí eseročku či akciovku presne podľa vašich požiadaviek. Vy podpíšete iba potrebné dokumenty a o tú nepríjemnú čas sa postará spoločnosť.

Virtuálne sídlo vám pomôže ušetriť

V začiatkoch podnikania je každé ušetrené euro bonus, ale kde môžete ušetriť? Existuje niekoľko možností, ale jedna rada – nikdy sa nesnažte ušetriť na zákazníkovi. Ak viete, že budete pracovať z domu, prípadne sa budete pohybovať v teréne alebo v rôznych coworkingových centrách, nepotrebujete kancelárske priestory. No čo potrebujete je sídlo pre vašu spoločnosť, ktoré si zapíšete do obchodného registra. Čo však robiť v takom prípade, že nedisponujete nehnuteľnosťou, na ktorú si toto sídlo môžete zapísať? Využite virtuálne sídlo v Bratislave. Môžete získať adresu do ORSR už od 11 €/mesačne a nebudete platiť za predražené kancelárske priestory.

Môže sa dostaviť aj neúspech

Ak vaše podnikanie nedopadlo podľa vašich predstáv a skončili ste s ním, ale nechcete platiť ročne 480 alebo 960 € za daňovú licenciu, musíte svoju spoločnosť zlikvidovať. V prípade, že nemáte žiadne dlhy, existuje oveľa jednoduchší spôsob ako komplikovaná likvidácia. Možnosťou je predaj spoločnosti, ktorý je pre vás jednoduchý a zároveň veľmi rýchly. Najdôležitejšie však je, aby ste sa z chýb, ktoré viedli k neúspechu, poučili.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!