Tieto práce dávajú študentom najviac zabrať. Ktoré to sú?

11 novembra, 2017 Zaujímavosti 1632 Views
Tieto práce dávajú študentom najviac zabrať. Ktoré to sú?

Štúdium na takmer akejkoľvek vysokej škole vôbec nie je jednoduché. Medzi nekonečnými výjazdmi so spolužiakmi za zábavou a partie na intrákoch nás stále vyčerpáva škola a nejaké tie brigády. Najväčším žrútom času sú bezkonkurenčne rôzne školské práce. Ktoré sú tie najvyčerpávajúce?

Seminárky, seminárky, seminárky…

Seminárne práce sú niečím, pri čom sa každému študentovi doslova ježia chlpy. Keď dostanete k nejakému predmetu seminár, ktorý trvá dve hodiny a vyučovanie prebieha každý týždeň, je to ako za trest. Na seminároch často býva nulová tolerancia akejkoľvek ospravedlnenie či neospravedlnenej absencie.

Keď však k tomu dostanete napísať zopár seminárnych prác, respektíve, keď vám dajú na každú hodinu odovzdať jednu seminárnu prácu, začína prituhovať. Seminárna práca môže mať 2, ale aj 15 strán. Závisí to najmä od nálady vyučujúceho a náročnosti predmetu.

Rigorózna práca

Keď sa rozhodnete ísť aj na rigorózne štúdium, jeho hlavnou podmienkou úspešného absolvovania je napísanie rigoróznej práce. Ak si myslíte, že vaša bakalárka alebo diplomovka boli ťažké, pri malo doktoráte sa zapotíte niekoľkonásobne.

Hlavným bodom vášho hodnotenia, úspešného ukončenia štúdia a pridelenia titulu PhDr. závisí práve od vašej práce. Komisia síce vyžaduje aj nejakú znalosti a vedomosti v oblasti vášho výskumu, no tie už by ste mali ako magister alebo inžinier mať dávno v malíčku.

A to nie je všetko

Na vysokej škole sa študenti stretnú aj s desiatkami iných náročných prác, či už záverečných, alebo len semestrálnych Ich úspešné zvládnutie však vedie k získaniu vytúženého titulu, uznania okolia a lepších platových podmienok. Na Slovensku je stále malé percento vysokoškolsky vzdelaných ľudí. Prečo sa k nim nepripojiť a vystúpiť tak z davu?

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/4/9/492ed0a3-1beb-434b-9408-5c9dc9473299/referat.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles